Сирійська діаспора відвідала п’ятий ювілейний фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL

В Києві пройшов п’ятий ювілейний фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL, який представив у різних проявах культуру понад 30 країн світу за участі посольств іноземних держав і діаспор.

У офіційній церемонії відкриття заходу взяли участь Дружина Президента України, Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, Міністр культури України Євген Ніщук, 20 Надзвичайних і Повноважних послів, заступники Міністра Культури та Міністра молоді та спорту та інші державні діячі. Урочисті промови зі сцени виголосили: Дружина Президента України, Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, Дуаєн іноземного дипломатичного корпусу, Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов, Міністр культури України Євген Нищук, організатор фестивалю OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL Дарія Карякіна.

Фестиваль відвідала і Сірійська діаспора в Україні. Президент діаспори і почесний консул Сириії в Одесі Алі Ісса , члени керівництва діаспори др.Ханун Салем, др.Адіб Ареф, др.Моргаф Молхо та їх сім’ї. Члени діаспори відвідали тематичні зони посольств-учасників фестивалю. Теплі зустрічі та бесіди пройшли з представниками дипломатичних місій, а також з друзями з різних країн світу. Особливе враження справила зустріч з відомим ліванським співаком Валідом Тауфік, який висловив щирі почуття любові і вдячності сирійському народові і побажання швидкого відновлення миру і стабільності в Сирії.

Почесною гостею цьогорічного фестивалю стала Дружина Президента України, голова Українського культурного фонду Марина Порошенко, завітавши до кожної тематичної зони, та потиснувши руку Надзвичайним та Повноважним Послам країн-учасниць фестивалю, вже зі сцени пані Марина зазначила: «Я впевнена, що зв’язки між різними державами є запорукою розвитку і шляху до свободи і миру і саме тому Український культурний фонд підтримав фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVA. Сьогодні ми з Вами є свідками культурного діалогу Сходу та Заходу, коли ми краще починаємо розуміти традиції різних народів і зберігаємо культурне різноманіття світу. І це закладає фундамент для нової, більш потужної співпраці, яку пропонує нова епоха».

У привітальній промові Міністр культури Євген Ніщук наголосив на тому, повага до культурного різноманіття є одним з напрямків роботи Українського культурного фонду. Міністр зазначив, що важливим є і те, що в рамках таких фестивалів Україна має змогу демонструвати міжнародній спільноті свої культурні надбання і історичні витоки, знайти подібності і проявити індивідуальність і що Україна відкрита до співпраці в області культури.

Від імені дипломатичного корпусу в Україні слово мав дуаєн дипломатичного корпусу, Надзвичайний та Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов.

Виставки предметів побуту, національних костюмів, культурних надбань, практичні майстер-класи, дегустації та найкращі зразки хореографічної та музичної творчості – вже стали невід’ємною частиною фестивалю і з кожним роком стають все масштабнішими. Палітра культур щороку доповнюється новими учасниками.

Більше 20-ти тематичних локацій, організованих посольствами, де кожен з бажаючих зміг поспілкуватися з представниками різних народів, й відчути на смак та дотик особливості інших культур.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата публікації

01.11.2018

Читайте також: