Українці відзначають День Соборності Одній з найбільш знакових подій в історії української державності виповнюється 101 рік.

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Подія залишила вагомий слід в історії українського державотворення. Святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році указом другого президента України Леоніда Кучми. Головною традицією свята є акція “Українська хвиля” – утворення “живого ланцюга” єднання. Найбільший “живий ланцюг” було створено в ніч з 21 на 22 січня 1990 року, з’єднавши між собою Львів та Київ, що символізувало єдність між заходом країни і столицею.
Президент Володимир Зеленський привітав українців зі святом. У своєму привітанні голова держави зробив акцент на єдності українців, бо “щоб бути сильними, треба стати єдиними”.

Зеленський нагадав про події 1919 року та закликав зробити висновки з уроків історії.

На думку голови держави, окрім спільних традицій, культури та релігії націю єднають ще й цінності, “прийнятні для кожного куточка України і за якими у майбутньому українців могли б індентифікувати у кожному куточку планети”.

“Цінності доброчесності та порядності. Вихованості й толерантності. Цінності свободи та демократії. Бажання економічного добробуту та процвітання. Бажання бути заможним. Цінності поваги до закону, приватної власності та поваги одне до одного”, – каже він.

Ще одним рушієм Зеленський вважає “спільну мрію”. За його словами, вона є “тією силою, яка нам зараз так потрібна”.
Президент Зеленський взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському з нагоди відзначення Дня соборності України
Разом із президентом у церемонії взяли участь перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

у цей славний день, Хочемо побажати любові і щастя, Міцного здоров’я всім. Щоб зростала і міцніла Україна. Процвітання добра і миру.

Дата публікації

23.01.2020

Читайте також: